O nás

Tradícia nášho rodinného kvetinárstva Vám prináša radosť vo forme kvetín už viac ako tri desaťročia. Kvety sú neoddeliteľnou súčasťou našich emócií, sú darom inšpiratívnej prírody, prostredníctvom ktorých vieme vyjadriť to, čo nedokážeme slovami či skutkami. A tak v tomto kvetinovom spojení vieme byť súčasťou vašej radosti, lásky, dôvery, prekvapenia ako aj nostalgie a smútku. Naši vyškolení pracovníci Vám dennodenne poskytujú inovatívnosť a neustály progres v celkom spektre poskytovaných služieb vrátane odborného poradenstva. Sme tu pre vás.

História

Sme súčasťou kvetinového trhu na Slovensku už viac ako tri desaťročia. História nášho rodinného kvetinárstva sídliaceho na strednom Považí v meste Bytča sa začala písať v roku 1988, kedy jej majitelia začali pestovať prvé kvety určené k rezu.

Ročne bolo  vypestovaných približne deväť až trinásťtisíc slovenských karafiátov. Vtedy sa ešte kvety nedovážali zo zahraničia a väčšina bola z vlastnej domácej produkcie.

Základnými komponentami vtedajšej kytice, ktorú nebolo možné kúpiť kedykoľvek počas roka, čo je momentálne samozrejmosťou, boli karafiáty a asparát. Neskôr, keď nám začali posielať kvety od pestovateľov prostredníctvom vlakovej dopravy pribudli do sortimentu  rezaných kvetov gerbery, antúrie, alstromérie a iné. Jedna z najobľúbenejších odrôd karafiátov bola melírovaná červeno – biela odroda s názvom Adonis, od ktorej bol následne aj odvodený názov kvetinárstva.

Foto: produkcia-pestovanie, predajňa, karafiát - Adonis